تبلیغات
وبلاگی با اطلاعات مفید مفید - عامل جنایت در زندان از مرگ حتمی نجات پیدا کرد

بسم الله الرحمن الرحیم

وبلاگی با اطلاعات مفید مفید
  به  وبلاگی با اطلاعات مفید مفید  خوش آمدید. _____امیدوارم لذت برده باشید


¿عامل جنایت در زندان از مرگ حتمی نجات پیدا کرد
 

سه شنبه

 

مردی که در بهمن 79در پی مشاجره لفظی در زندان ، هم سلولی خود را به قتل رسانده بود، در یک قدمی مجازات مرگ با تلاش هیات صلح و سازش ، رضایت بازماندگان مقتول را به دست آورد.
به گزارش «جام جم» در روز هشتم بهمن 1379به دنبال درگیری 2زندانی در زندان ، یکی از آنها به نام فردین گ پس از حمله به دیگر زندانی به نام علی کاکلی ، او را از ناحیه گردن بشدت مجروح کرد که علی رغم انتقال فرد مجروح به بیمارستان ، وی جان خود را از دست داد.
با عزیمت قاضی وقت شعبه 1601به زندان ، متهم به جنایت اعتراف کرد و پس از محاکمه به قصاص محکوم شد.
این گزارش حاکی است با تایید حکم متهم از سوی دیوانعالی کشور هنگامی که وی در یک قدمی مجازات مرگ قرار داشت ، دکتر فخرالدین جعفرزاده ، سرپرست دادسرای جنایی همراه قاضی شعبه اجرای احکام تلاش گسترده ای را در هیات صلح و سازش انجام داد که سرانجام روز گذشته با تلاش مسوولان این هیات ازجمله مدیر شعبه اجرای احکام و مساعدت یک فرد خیر، آنها موفق به جلب رضایت خانواده مقتول شدند و توانستند از حکم قصاص یک محکوم پیشگیری کنند.
دکتر جعفرزاده ، معاون دادستان با اشاره به این خبر گفت : پس از ارسال پرونده به دادسرای جنایی ، دادیار عصمت الله جابری و مدیر شعبه اجرای احکام و دیگر دست اندرکاران هیات صلح و سازش پس از چند جلسه موفق شدند با مساعدت یک فرد خیر از حکم قصاص محکومی که در یک قدمی مجازات مرگ قرار داشت جلوگیری کنند.
سرپرست دادسرای جنایی افزود: تلاش این هیات برای جلب رضایت درخصوص پرونده هایی که عامل جنایت به صورت اتفاقی مرتکب قتل شده و به عبارتی تصمیمی برای جنایت نداشته است ، همچنان ادامه دارد.

نوشته شده در چهارشنبه 31 مرداد 1386 و ساعت 12:08 ب.ظ توسط : سعید
ویرایش شده در - و ساعت -کلیک کنید ( منوی زیبا) وبلاگم