تبلیغات
وبلاگی با اطلاعات مفید مفید - ۱۶۳‬یزدی بعلت سوانح رانندگی در استان یزد جان باختند

بسم الله الرحمن الرحیم

وبلاگی با اطلاعات مفید مفید
  به  وبلاگی با اطلاعات مفید مفید  خوش آمدید. _____امیدوارم لذت برده باشید


¿ ۱۶۳‬یزدی بعلت سوانح رانندگی در استان یزد جان باختند

دبیر شورای ترافیك استان یزد گفت: امسال، چهار هزار و ‪ ۷۴۵‬فقره تصادف در سطح شهرها و جاده‌های این استان به وقوع پیوست كه منجر به مجروح شدن شش هزار و ‪ ۸۸۶‬نفر و فوت ‪ ۱۶۳‬نفر شد.

" مهدی سالاری " روز یكشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: چهار هزار و ‪۲۷‬ مورد از این تعداد تصادفات در مدت یاد شده در شهرها و بقیه در جاده‌ها رخ داد.

وی ، با بیان اینكه ‪ ۵۴‬نفر از فوتی‌ها، راكبان یا سرنشینان موتورسیكلت‌ها هستند، اظهار داشت: این رقم در مقایسه‌بامدت مشابه پارسال ‪ ۱۴/۲‬درصد كاهش داشته‌است.

سالاری ، علت مرگ ‪ ۸۰‬درصد از موتورسواران را استفاده نكردن از كلاه ایمنی دانست و بر لزوم استفاده از آن تاكید كرد.

وی ، علت یكهزار و ‪ ۳۲۶‬مورد از تصادفات درون شهری را عدم رعایت حق تقدم و ‪ ۲۵۶‬مورد از تصادفات برون شهری را عدم توجه به جلو اعلام كرد.

سالاری همچنین ، از خیابان كاشانی و بلوارهای دشتی و جمهوری اسلامی به ترتیب با ‪۱۴۶ ، ۲۵۷‬و‪ ۹۹‬مورد تصادف ، بعنوان حادثه‌خیزترین معابر درون شهری یزد نام برد.

وی پرحادثه‌ترین معابر برون شهری استان را هم محورهای یزد به طبس، كرمان به یزد و نایین به یزد اعلام كرد كه طی چهار ماه نخست امسال به ترتیب ‪، ۴۱‬ ‪ ۳۲ ، ۳۸‬و ‪ ۳۱‬مورد از تعداد تصادفات را به خود اختصاص داده‌اند.

سالاری ، ‪ ۸۸‬درصد كل تصادفات استان یزد را متعلق به شهرستان یزد دانست و گفت: شهرستانهای میبد ، اردكان، اشكذر و طبس در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

این مسوول، مجموع هزینه‌های پرداختی شركت‌های بیمه استان به خسارت دیدگان در این مدت را ‪ ۶۳‬میلیارد و ‪ ۲۴۶‬میلیون ریال اعلام كرد.

نوشته شده در یکشنبه 4 شهریور 1386 و ساعت 08:08 ق.ظ توسط : سعید
ویرایش شده در - و ساعت -کلیک کنید ( منوی زیبا) وبلاگم