تبلیغات
وبلاگی با اطلاعات مفید مفید - ۱۱ ‬نفر در راه بغداد به دیاله ربوده و ‪ ۱۳‬فرد مسلح در مقدادیه كشته شدند

بسم الله الرحمن الرحیم

وبلاگی با اطلاعات مفید مفید
  به  وبلاگی با اطلاعات مفید مفید  خوش آمدید. _____امیدوارم لذت برده باشید


¿ ۱۱ ‬نفر در راه بغداد به دیاله ربوده و ‪ ۱۳‬فرد مسلح در مقدادیه كشته شدند

منابع امنیتی در استان مرزی دیاله در شرق عراق از ربوده شدن ‪ ۱۱‬نفر در راه بغداد به "خالص" و قتل ‪ ۱۳‬فرد مسلح در شهرستان "مقدادیه" از توابع دیاله خبر دادند.

این منابع روز دوشنبه گفتند كه افراد مسلح ناشناس در حدفاصل مسیر بغداد به خالص در ‪ ۱۵‬كیلومتری شمال "بعقوبه"مركز استان دیاله ‪ ۱۱‬تن از سرنشینان یك خودرو جمعی را ربودند.

این منابع اضافه كردند : افراد مسلح كه ‪ ۱۵‬نفر بودند با ایجاد یك ایست بازرسی غیر واقعی در نزدیكی روستای "الهاشمیات" در ‪ ۲۵‬كیلومتری جنوب شرق شهرستان "خالص" این افراد را به مكان نامعلومی منتقل كردند.

منطقه واقع در بین سه روستای "الحدید، الهاشمیات و الاسود" كه بر آن نام مثلث مرگ در استان دیاله نهاده شده در چهار سال گذشته شاهد قتل بیش از دو هزار نفر بوده است.

بعقوبه مركز استان دیاله در ‪ ۶۶‬كیلومتری شمال شرقی بغداد واقع شده‌است.

ازطرفی منابع امنیتی این استان اعلام كردند كه نیروهای مشترك عراقی و چند ملیتی در یك عملیات نظامی ‪ ۱۳‬فرد مسلح را در شهرستان "مقدادیه" از توابع دیاله به قتل رساندند.

این منابع افزودند كه نیروهای مشترك عراقی و چند ملیتی بامداد امروز دو شنبه به مخفیگاه گروه‌های مسلح در روستای "الوشاح" حمله برده و در درگیری با آنها ‪ ۱۳‬فرد مسلح وابسته به تشكیلات القاعده را به قتل رساندند.

این منابع گفتندكه نیروهای عراقی و چندملیتی دراین عملیات نظامی تلفاتی نداشتند.

در این عملیات مقادیری سلاح و مهمات كشف و ضبط شد.

شهرستان مقدادیه در ‪ ۹۰‬كیلومتری شمال شرقی بغداد واقع شده است.

از طرفی منابع پلیس در كركوك در ‪ ۲۵۵‬كیلومتری شمال بغداد اعلام كردند كه نیروهای پلیس پنج تن از اعضای گروه مسلح "كتائب ثوره العشرین" را دستگیر كردند.

این منابع افزودند كه نیروهای پلیس در یك عملیات در شمال شهر كركوك این پنج نفر را كه متهم به قتل تعداد زیادی از شهروندان عراق هستند دستگیر كردند.

پلیس كركوك اضافه كرده است كه افراد دستگیر شده در بازجویی‌های اولیه ، به قتل تعدادی از شهروندان عراق اعتراف كرده اند.

"كتائب ثوره‌العشرین" از گروه‌های مسلح عرب سنی است كه اغلب اعضای آن از اعضای سابق حزب منحله بعث و سازمان سابق امنیت عراق هستند.

نوشته شده در سه شنبه 13 شهریور 1386 و ساعت 01:09 ق.ظ توسط : سعید
ویرایش شده در - و ساعت -کلیک کنید ( منوی زیبا) وبلاگم