تبلیغات
وبلاگی با اطلاعات مفید مفید - افزایش وحشت ساكنان جنوب غربی اندونزی در پی ادامه وقوع پس لرزه‌ها

بسم الله الرحمن الرحیم

وبلاگی با اطلاعات مفید مفید
  به  وبلاگی با اطلاعات مفید مفید  خوش آمدید. _____امیدوارم لذت برده باشید


¿افزایش وحشت ساكنان جنوب غربی اندونزی در پی ادامه وقوع پس لرزه‌ها

تداوم وقوع پس‌لرزه‌های پیاپی در جنوب غربی اندونزی در بامداد پنجشنبه، همچنان به وحشت و نگرانی ساكنان این مناطق می‌افزاید.

به گزارش روز پنجشنبه سامانه اینترنتی "جاكارتاپست"، بروز دو پس‌لرزه دیگر در بامداد امروز در مناطق مختلف جزیره سوماترای غربی اندونزی همچنان موجب افزایش نگرانی‌ها از بروز سونامی در ساعات آینده درمنطقه اقیانوس هند و كشورهای ساحلی این منطقه شده است.

براساس این گزارش، نخستین پس‌لرزه روز پنجشنبه با قدرت ‪ ۷/۷‬ریشتر در ساعت ‪ ۶‬و ‪ ۴۹‬دقیقه بامداد به وقوع پیوست كه مركز آن در ‪ ۱۴۰‬كیلومتری جنوب غربی شهر "سونگای پنوه" در استان "جامبی" در جنوب غربی اندونزی اعلام شد.

دومین پس لرزه نیز با كمتر از یك ساعت تاخیر، با قدرت ‪ ۶/۶‬ریشتر در ساعت ‪ ۷‬و ‪ ۱۶‬دقیقه بامداد امروز اتفاق افتاد كه مركز آن در ‪ ۹۷‬كیلومتری جنوب غربی شهر "پینان" در غرب سوماترا گزارش شد.

عمق این دو پس‌لرزه به ترتیب در ‪ ۲۴‬كیلومتری و ‪ ۶۷‬كیلومتری اعماق دریا اعلام شده است.

براساس گزارش‌های دریافتی از جزیره سوماترای غربی اندونزی، خسارات جانی ناشی از زمین لرزه شدید ‪ ۷/۹‬ریشتری بعدازظهر چهارشنبه در منطقه "بنگكولو" استان سوماترای غربی اندونزی تاكنون دستكم ‪ ۹‬كشته و بیش از یكصد مجروح عنوان شده است.

"فیرمن هایه" مقام مسوول در بخش مدیریت بلایای طبیعی اندونزی، تمامی قربانیان زلزله پرقدرت بعدازظهر دیروز را از ساكنان شهرهای بنگكولو و "پادانگ" در جزیره سوماترای غربی ذكر كرد.

در همین ارتباط، "سوجنت سویانتو" مقام مسوول در سازمان صلیب سرخ اندونزی نیز ضمن اشاره به بروز خسارات مالی فراوان ناشی از زلزله شدید روز گذشته در استان سوماترای غربی، به اسكان ساكنان مناطق آسیب‌دیده در چادرهای تهیه شده از سوی این سازمان خبر داد.

وی همچنین به آماده‌باش كامل نیروهای نظامی، پلیس و صلیب سرخ برای یاری رسانی به آسیب دیدگان زلزله‌های اخیر در جنوب غربی اندونزی اشاره كرد.

نوشته شده در پنجشنبه 22 شهریور 1386 و ساعت 11:09 ق.ظ توسط : سعید
ویرایش شده در - و ساعت -کلیک کنید ( منوی زیبا) وبلاگم