تبلیغات
وبلاگی با اطلاعات مفید مفید - نمایشگاه جهانی گردشگری "جاتا" ‪ ۲۰۰۷‬با حضوربخش گردشگری‌ایران‌گشایش یافت

بسم الله الرحمن الرحیم

وبلاگی با اطلاعات مفید مفید
  به  وبلاگی با اطلاعات مفید مفید  خوش آمدید. _____امیدوارم لذت برده باشید


¿نمایشگاه جهانی گردشگری "جاتا" ‪ ۲۰۰۷‬با حضوربخش گردشگری‌ایران‌گشایش یافت

نمایشگاه جهانی گردشگری "جاتا" ‪ ،۲۰۰۷‬با حضور بخش گردشگری ایران در سالن نمایشگاه بین‌المللی "بیگ سایت" توكیو روز جمعه گشایش یافت.

به گزارش ایرنا، در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه كه "محسن طلایی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن نیز حضور داشت، رییس جاتا گزارشی درباره جایگاه گردشگری در جهان و نیز برگزاری این نمایشگاه ارایه كرد.

موسسه‌های شركت‌كننده در این نمایشگاه، شامل سازمان‌های ملی و منطقه‌ای گردشگری، خطوط هواپیمایی، آژانس‌های مسافرتی و شركت‌های حمل ونقل بیش از ‪ ۱۲۰‬كشور جهان هستند.

"جواد كاظمی" رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن در حاشیه افتتاح این نمایشگا در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: در این نمایشگاه ‪۱۲‬ شركت گردشگری ایران به همراه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حضور یابند.

كاظمی گفت: غرفه ایران در این نمایشگاه امسال با بیش از ‪ ۵۰‬مترمربع افزایش نسبت به سال گذشته در فضایی حدود ‪ ۱۵۳‬متر مربع قرار دارد و برای جلب نظر بهتر بازدیدكنندگان و استفاده بهینه‌تر از فضا، در غرفه ایران از طراحی خاص ویژه مناطق مختلف كشورمان و نیز آثار باستانی ایرانی بهره گرفته شده است.

رایزن فرهنگی سفارت ایران در ژاپن، اضافه كرد: امسال نیز همانند سال گذشته، در زمان برگزاری این نمایشگاه بزرگ گردشگری، یك گروه موسیقی ایرانی بنام گروه "سیمرغ" وابسته به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با حضور در این نمایشگاه، موسیقی سنتی ایران را در فضای این نمایشگاه طنین انداز كرده است.

وی با اشاره به جاذبه‌های فراوان ایران در زمینه گردشگری به ویژه در بخش "اكوتوریسم"، گفت: براساس آخرین نظرسنجی بین‌المللی، گردشگران ژاپنی از جمله گردشگران مودب در جهان هستند كه به قوانین كشورهایی كه سفر می‌كنند، احترام می‌گذارند.

وی افزود: در صورتی كه بتوانیم جاذبه‌های گردشگری كشورمان را به خوبی معرفی كنیم، سهم ایران از گردشگردان بیش از ‪ ۱۷‬میلیونی ژاپنی كم نخواهد بود.

كاظمی خاطرنشان كرد: گردشگران ژاپنی كه بطور عمده با سن بالای ‪ ۴۰‬سال و علاقه‌مند به آثار فرهنگی و تاریخی هستند، با سفر به ایران و آشنایی با واقعیت‌های موجود در كشورمان می‌توانند به عنوان سفیرانی باشند كه تبلیغات منفی رسانه‌های غربی در این كشور را علیه ایران، خنثی كنند.

وی با اشاره به استقبال گسترده شهروندان ژاپنی از غرفه ایران در سال گذشته، یادآور شد:در زمان برگزاری این نمایشگاه بزرگ بین‌المللی در بخش گردشگری، اقلام فرهنگی، بروشورها و كتابچه‌هایی درباره ایران و بخش‌های گردشگری كشورمان به زبان ژاپنی در بین بازدیدكنندگان ، توزیع می‌شود.

وی همچنین یادآور شد: با توجه به برگزاری این نمایشگاه در ایام ماه مبارك رمضان، با هماهنگی بخش فرهنگی سفارت ایران در ژاپن و مسئولین برگزاركننده نمایشگاه، فضایی به عنوان نمازخانه ایجاد كرده‌اند تا مسلمانانی كه برای بازدید به آن مراجعه می‌كنند، برای اقامه نماز از این مكان استفاده كنند.

نمایشگاه جهانی جاتا ‪ ۲۰۰۷‬به‌عنوان معتبرترین نمایشگاه‌های موسسات مرتبط با صنعت گردشگری در سطح جهان شناخته می‌شود.

انجمن شركت‌های گردشگری ژاپن "جاتا" در ژوئن سال ‪ ۱۹۵۹‬میلادی توسط وزارت حمل ونقل ژاپن به منظور ایجاد هماهنگی میان موسسات گردشگری در داخل و خارج این كشور و نیز توسعه صنعت گردشگری تشكیل شده است.

براساس گزارش جاتا، هم اكنون یك هزار و ‪ ۲۱۸‬آژانس مسافرتی عضو فعال این انجمن بوده و ‪ ۹۲‬شركت و سازمان و یك هزار و ‪ ۲۶‬آژانس مسافرتی، هتل‌ها و شركت‌های حمل ونقل غیرمقیم (خارجی) با این انجمن در ارتباط قوی هستند.

این انجمن با برگزاری نمایشگاه جهانی جاتا تلاش دارد كه علاوه بر آشنا سازی ژاپنی‌ها با توانمندی‌های گردشگری كشورهای جهان، ژاپن را به عنوان یك مقصد بالقوه گردشگری به سایر طرف‌های خارجی معرفی سازد.

نمایشگاه جاتا به دلیل شمار زیاد شركت كنندگانش محلی مناسب برای مذاكره و رایزنی میان آژانس‌ها،نهادها وشركتهای مرتبط با صنعت گردشگری و جهانگردی در سطح داخلی و جهانی شمرده می‌شود.

در این نمایشگاه غرفه‌های كشورهای مختلف ضمن توزیع انواع پوستر، بروشور، لوح فشرده (سی.دی) و نمایش فیلم و در مجموع ارایه آخرین اطلاعات، تلاش دارند به نوعی توجه بازدیدكنندگان از جمله دست اندركاران صنعت گردشگری را به خود جلب كند.

دست اندركاران نمایشگاه جاتا انتظار دارند كه این نمایشگاه بتواند به صورت محركی برای رشد صنعت توریسم بویژه در قاره آسیا عمل كند.

در چند سال اخیر وقایعی چون ‪ ۱۱‬سپتامبر، جنگ عراق و افغانستان، شیوع بیماری سارس، آنفلونزای مرغی و سونامی ضربات سنگینی به صنعت توریسم در آسیا از جمله ژاپن وارد ساخته است.

در نمایشگاه جاتا، ‪ ۲۰۰۶‬حدود ‪ ۸۰۰‬موسسه و نهاد مرتبط با صنعت گردشگری از ‪ ۱۳۱‬كشور جهان شركت كرده و بیش از یكصد و شش هزار نفر از آن بازدید كردند.

نوشته شده در جمعه 23 شهریور 1386 و ساعت 12:09 ب.ظ توسط : سعید
ویرایش شده در - و ساعت -کلیک کنید ( منوی زیبا) وبلاگم