تبلیغات
وبلاگی با اطلاعات مفید مفید - مطالب مرداد 1386

بسم الله الرحمن الرحیم

وبلاگی با اطلاعات مفید مفید
  به  وبلاگی با اطلاعات مفید مفید  خوش آمدید. _____امیدوارم لذت برده باشید


¿بی توجهی کارکنان بانک
زن 73 ساله ای که مشغول بررسی محتویات صندوق امانات خود در بانکی بود ، به علت گیجی کارکنان بانک در آنجا زندانی شد.
به گزارش اسوشیتدپرس از لاگوآناوودز ، کالیفرنیا، این زن به نام ماریان پر شر که به بیماری قند مبتلا است در مدتی که در بانک زندانی شده بود ، از هوش رفت چون داروهای دیابت خود را به همراه نداشت. مامور نظافت بانک 6 ساعت بعد وی را یافت.
پر شر در یک اتاق خصوصی بانک مشغول بررسی صندوق امانات خود بود که کارکنان حدود ساعت 18 ، بانک را تعطیل کردند و رفتند.
کمی پس از نیمه شب مامور نظافت که پیرزن را یافته بود به پلیس خبر داد. وقتی پلیس رسید او بیهوش و بدنش سرد شده بود. پلیس گفت: احتمال مردن پرشر وجود داشت.
پر شر گفت: تا وقتی در بیمارستان به هوش آمد نمی دانست چه اتفاقی برایش افتاده است. او گفت: نمی توانم باور کنم که مرا آنجا رها کرده باشند.

نوشته شده در چهارشنبه 31 مرداد 1386 و ساعت 12:08 ب.ظ توسط : سعید
ویرایش شده در - و ساعت -


¿دریچه کولر جان مرد 37ساله را گرفت
مردی که کلید منزلش را همراه نداشت و می خواست از دریچه کولر وارد منزل شود، داخل دریچه گیر افتاد و جان باخت.
شامگاه 28 مرداد امسال یکی از اهالی خیابان اهری کرج با مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس گرفت و ماموران را در جریان مرگ مرد 37 ساله ای قرار داد. به دنبال این تماس ، ماموران کلانتری اهری به محل حادثه اعزام شدند و پی بردند که جسد مرد در دریچه کولر افتاده است بنابراین ماموران با دستور بازپرس حسینی رازلیقی کشیک ویژه قتل دادسرای امور جنایی کرج جسد را برای بررسی دلیل مرگ به پزشکی قانونی منتقل کردند و به تحقیق از خانواده وی پرداختند که معلوم شد مرد فوت شده به همراه اعضای خانواده اش برای برگزاری مراسم عزاداری پدربزرگش به شهرستان رفته بوده ، اما پس از مشاجره با یکی از اعضای خانواده ، بدون برداشتن کلید منزل به کرج می آید و قصد داشته از دریچه کولر وارد اتاق شود که دچار حادثه شده است.

نوشته شده در چهارشنبه 31 مرداد 1386 و ساعت 12:08 ب.ظ توسط : سعید
ویرایش شده در - و ساعت -


¿برق طلا به قیمت جان زن 74ساله تمام شد
جوان معتادی که به انگیزه سرقت طلاهای پیرزن 74ساله او را به قتل رسانده بود، 3ساعت پس از جنایت دستگیر شد.
حسین اصغرزاده ، بازپرس ویژه قتل تهران با اشاره به این خبر به «جام جم» گفت : به دنبال تماس مردمی با ماموران کلانتری 128 تهران نو مبنی بر وقوع یک فقره جنایت ، موضوع از طریق این کلانتری اعلام و با عزیمت به محل تحقیق و بررسی در این ارتباط آغاز شد.بازپرس شعبه دوم دادسرای جنایی افزود: تحقیقات اولیه نشان می داد که عامل یا عاملان جنایت پس از ورود به خانه با حمله به پیرزن 74 ساله که به تنهایی زندگی می کرد ، او را به قتل رسانده و طلاهایش را سرقت کرده اند. بازپرس ویژه قتل تهران افزود: با بررسی و تحقیق از همسایه ها ، یکی از آنها عنوان کرد ساعت 5بامداد صدای درگیری در منزل مقتول را شنیده است ، لذا در مرحله بعدی ، با تحقیق از دیگر همسایه های مقتول ، ردپای یک جوان معتاد به نام احمدرضا در این جنایت به دست آمد ؛ به طوری که مشخص شد وی از 3 ساعت پیش محل سکونت خود را ترک کرده است.
اصغرزاده افزود: با جمع بندی اطلاعات ، محلهای احتمالی رفت و آمد متهم شناسایی و وی در اقدام ضربتی دستگیر شد و با توجه به آثار جراحات در سر و صورتش که نشان از درگیری وی با مقتول به هنگام جنایت می داد ، متهم با انتقال به دادسرا، پرده ازجنایت برداشت.
متهم در اعترافات خود گفت : به دلیل اعتیاد به مواد مخدر با مشاهده طلاهای پیرزن همسایه ، وسوسه سرقت لحظه ای مرا آرام نمی گذاشت تا این که نیمه شب وارد خانه اش شدم و هنگامی که قصد سرقت داشتم ، او با من درگیر شد و من نیز وی را به قتل رساندم و طلاهایش را سرقت کردم.
به دنبال این اعترافات ، صاحب طلافروشی که طلاهای مسروقه را خریداری کرده بود نیز بازداشت و طلاهای متعلق به مقتول از مغازه وی کشف و ضبط شد.

نوشته شده در چهارشنبه 31 مرداد 1386 و ساعت 12:08 ب.ظ توسط : سعید
ویرایش شده در - و ساعت -


¿دختر 14ساله میهمان ناخوانده جشن تولد
images/20070820/party.jpg 
 
 دختر 14 ساله ای که بدون دعوت صاحبخانه به همراه 3جوان در یک جشن تولد شرکت کرده بود ، به اتهام ارتباط نامشروع ، سرقت و تخریب لوازم دستگیر شد.
بازپرس قندی زاده با اشاره به این خبر به جام جم گفت : به دنبال تماس ساکنان یک منزل در خیابان بهار مبنی بر درگیری و نزاع ، ماموران با عزیمت به محل ، متوجه شدند 3پسر جوان که به دعوت یک دختر 14 ساله با شرکت در مراسم جشن تولد، پس از دقایقی حضور ، به یکباره به قصد سرقت به سوی میهمان ها حمله ور و با آنها درگیر شده و زمانی که با مقاومت صاحبخانه و دیگر میهمانان روبه رو شده اند ، با تخریب لوازم منزل و یک خودرو از محل گریخته اند.

دستگیری دختر 14 ساله

بازپرس شعبه هشتم دادسرای جنایی افزود: با تحقیق در این زمینه دختر 14 ساله ای که این 3 جوان را به مراسم جشن تولد دعوت کرده بود ، دستگیر شد و در تحقیقات اعتراف کرد وی نیز از سوی صاحبخانه به مراسم دعوت نشده و از طریق یکی از دوستانش از زمان و مکان برگزاری جشن تولد مطلع شده و سپس از جوانی که با او در ارتباط بوده ، دعوت کرده تا به همراه او در این محل حضور یابد که او نیز 2 نفر از دوستانش را به جشن تولد آورده و به یکباره هر 3 نفر به مهمان ها حمله ور شده اند.بازپرس دادسرای جنایی تصریح کرد: با صدور قرار قانونی برای دختر 14ساله ، معلوم شد وی به دور از چشم والدینش از سوی جوانی اغفال شده و چندین بار مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

هشدار

قندی زاده افزود: در حال حاضر دستور دستگیری 3 متهم فراری صادر شده است. وی با هشدار به مردم ، از آنها خواست هنگام برگزاری مراسم نسبت به حضور افراد غریبه دقت و تامل داشته باشند زیرا مشاهده شده است ، برخی افراد شیاد پس از اطلاع از مراسم عروسی ، جشن تولد یا حتی عزا ، در این محلها حضور پیدا کرده و در فرصتی که به دست می آورند ، مبادرت به سرقت می کنند.
 

نوشته شده در چهارشنبه 31 مرداد 1386 و ساعت 12:08 ب.ظ توسط : سعید
ویرایش شده در - و ساعت -


¿دختر 12 ساله دیده بود ؛ مادر ، پدر را کشت
images/20070820/woman.jpg زنی که به اتهام قتل شوهرش در زندان به سر می برد ، روز گذشته برای بار دوم در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و در دفاع از خود ادعا کرد که شوهرش خودکشی کرده است.
20 اسفند سال 82 فردی در تماس با کلانتری 117 جوادیه از به قتل رسیدن مرد همسایه اش به نام کریم خبر داد. به دنبال این تماس ، ماموران به همراه بازپرس کشیک ویژه قتل تهران در محل حادثه حضور یافتند و پی بردند که کریم مرد صاحبخانه با زنجیر خفه شده و در انباری منزل رها شده است بنابراین ، جسد مقتول به پزشکی قانونی منتقل و زن وی به نام لیلا به عنوان مظنون در قتل بازداشت شد. زن جوان در بازجویی های پلیسی عنوان کرد که همسرش چندین بار خودکشی کرده و روز حادثه هم دچار جنون شده و با زنجیر خود را خفه کرده است.
تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا این که دختر نوجوان مقتول ، راز مادرش را فاش و او را قاتل معرفی کرد. بنابراین زن جوان پس از شنیدن اظهارات دخترش ، به قتل اعتراف کرد و 21 تیرماه سال گذشته در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و به قصاص محکوم شد که حکم صادره در دیوان عالی کشور نقض و برای رسیدگی مجدد به شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.روز گذشته ، متهم برای محاکمه مجدد در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران حضور یافت.
ابتدای جلسه دادگاه دادیار سیفی ، نماینده دادستان در دادگاه های کیفری استان تهران به تشریح کیفرخواست پرداخت و برای متهم به قتل تقاضای مجازات قانونی و اولیای دم هم تقاضای قصاص کردند.

دختر 12ساله : مادرم قاتل است

در ادامه جلسه ، دختر نوجوان به عنوان تنها شاهد حادثه در جایگاه مخصوص قرار گرفت و گفت : روز حادثه با سر و صدای والدینم از خواب بیدار شدم. دقایقی بعد ، دیدم مادرم بسته ای را که تهیه کرده بود ، داخل چای پدرم ریخت و او پس از خوردن بیهوش شد. بعد مادرم او را کشان کشان داخل انباری منزل برد و با زنجیر پدرم را خفه کرد. قاضی دادگاه پس از شنیدن اظهارات شاهد حادثه ، از متهم به قتل خواست از خود دفاع کند.

انکار زن جوان

لیلا (متهم به قتل) در اظهاراتش گفت : من شوهرم را به قتل نرسانده ام و بی گناهم. شوهرم مرد بداخلاقی بود و چندین بار اقدام به خودکشی کرده بود. روز حادثه هم وقتی متوجه غیبت شوهرم شدم ، هراسان به انباری منزل رفتم و دیدم شوهرم با زنجیر خودکشی کرده است ؛ گفته های دخترم دروغ است.
بنا بر این گزارش ، متهم به قتل روز گذشته با قرار تجدید بازداشت موقت روانه زندان شد و قاضی کوه کمره ای به همراه 4 قاضی مستشار (تردست ، باقری ، فرهانی و سالاری) وارد شور شد تا حکم قضایی مربوط صادر شود.

نوشته شده در چهارشنبه 31 مرداد 1386 و ساعت 12:08 ب.ظ توسط : سعید
ویرایش شده در - و ساعت -


¿100 هزار دلار بهای آزادی دختر 4 ساله
 
images/20070820/bads.jpg
 
 4 آدم ربا که با ورود به یک منزل مسکونی دختربچه 4 ساله ای را ربوده بودند ، بعدازظهر روز گذشته در عملیات ویژه از سوی ماموران پلیس آگاهی دستگیر شدند.
صبح دیروز مردی هراسان پس از تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 از ربوده شدن دختر 4 ساله خود در محل سکونتش خبر داد.

آغاز تحقیقات

به دنبال این تماس ، ماموران با عزیمت به محل و تشکیل پرونده ، موضوع را به دادیار سلیمانی در دادسرای جنایی گزارش کردند. با آغاز تحقیقات قضایی از سوی دادیار باتجربه دادسرای جنایی تهران ، مشخص شد 4 نفر با ورود به خانه مرد شاکی و حمله به سوی ساکنان خانه ، کودک 4 ساله را ربوده و متواری شده اند. با صدور دستور قضایی ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران شعبه 11 پلیس آگاهی قرار گرفت و یک تیم ویژه از ماموران ، تحقیقات گسترده خود را در این ارتباط آغاز کردند.

درخواست یکصد هزار دلاری

گزارش حاکی است ، در حالی که تحقیقات گسترده در این ارتباط آغاز شده است ، آدم رباها در چندین مرحله تماس ، برای آزادی کودک 4 ساله یکصد هزار دلار درخواست کرده و در ادامه تهدید کردند ، در صورتی که این پول پرداخت نشود ، آنها دختر 4 ساله را به قتل خواهند رساند. با استقرار یک تیم از کارآگاهان در منزل والدین کودک ، آموزش های لازم به آنها ارائه شد و آدم رباها محل قرار را برای دریافت پول تعیین کردند اما با این وجود ، محل قرارها در چندین مرحله تغییر کرد. در ادامه تحقیقات تخصصی و فنی معلوم شد آدم رباها با تماس های انحرافی خود قصد گمراه کردن پلیس را دارند که با قرار گرفتن فرضیه های مختلف ، سرانجام بعد از ظهر روز گذشته و به فاصله 7ساعت از این آدم ربایی ، ماموران یکی از آدم رباها را در حالی که قصد تماس با والدین دختر 4ساله داشت ، دستگیر کردند.

عملیات ویژه

با دستگیری متهم ، وی اعتراف کرد ، کودک ربوده شده در غرب تهران و در منزل یکی از آدم رباها نگهداری می شود که بلافاصله دادیار سلیمانی دستور ورود به مخفیگاه را صادر و در پی اقدام ضربتی ماموران عملیات ویژه و گروه ضربت پلیس آگاهی موفق شدند 3 فرد آدم ربا را دستگیر کنند و کودک 4 ساله را که در یکی از اتاق ها زندانی شده بود ، نجات دهند. با دستگیری متهمان ، دادیار سلیمانی بعد از ظهر روز گذشته تحقیق از متهمان را آغاز و دستور قضایی لازم در ارتباط با بررسی سوابق آدم ربایان را صادر کرد.دادیار جنایی ، دقایقی پس از تحقیق از 4مرد آدم ربا به خبرنگار ما گفت : در این پرونده ، تلاش و پیگیری های ماموران شعبه 11 پلیس آگاهی قابل تقدیر و قدردانی است زیرا پس از ورود آدم رباها به منزل و تهدید والدین کودک 4 ساله ، این احتمال وجود داشت در صورتی که عملیات هماهنگ و تخصصی انجام نمی گرفت ، آنها دختر 4 ساله را به قتل برسانند. سلیمانی تاکید کرد: در حال حاضر تحقیق از افراد دستگیر شده با جدیت در پلیس آگاهی ادامه دارد.

نوشته شده در چهارشنبه 31 مرداد 1386 و ساعت 12:08 ب.ظ توسط : سعید
ویرایش شده در - و ساعت -


¿متلاشی‌ شدن‌ یک‌ شبکه‌ بین‌ المللی‌ مواد مخدر در برزیل‌

سه شنبه

 images/20070821/cocaine.jpg

 
پلیس‌ فدرال‌ برزیل‌ طی‌ عملیاتی‌ بطور همزمان‌ در 5‌ ایالت‌ این‌ کشور اجرا شد یک‌ شبکه‌ بین‌ المللی‌ قاچاق‌ مواد مخدر را متلاشی‌ کرد‌.
به‌ گزار ش‌ خبرگزاری‌ شین‌ هوا ، پلیس‌ برزیل‌ اعلام‌ کرد: نیروهای‌ پلیسی‌ که‌ از کشورهای‌ اروگوئه‌‌ ، بولیوی‌‌ ، فرانسه‌‌ ، اسپانیا‌ ، آرژانتین‌‌ ، پاراگوئه‌ ،‌ انگلیس‌ و هلند آمده‌ بودند در این‌ عملیات‌ شرکت‌ داشتند.
به‌ گفته‌ پلیس‌ این‌ عملیات‌ در ایالات‌ «باهیا»‌ ، «سائوپولو‌» ، «سانتا کاتارینا»‌ ، «ریو گراند» ، «دو سول»‌ و «سی‌ یرا» ، اجرا شد‌.
«گوستاو دوران‌ باتیستا» ،‌ رهبر این‌ سازمان‌ جنایتکار روز شنبه‌ به‌ همراه‌ 4 مظنون‌ کلمبیایی‌ و 2 برزیلی‌ در اروگوئه‌ دستگیر شد‌.
وی‌ در برزیل‌ یک‌ شرکت‌ خصوصی‌ واردات‌ و صادرات‌ میوه‌ در ایالات «سی‌ یرا» و «ریو گراند» «دو نورت»‌ ، دارد.‌
مواد مخدر این‌ شبکه‌ به‌ کشورهای‌ اروپایی‌ همچون‌ هلند ، انتقال‌ می‌ یافت‌ و پول های‌ هنگفت‌ فروش‌ آن‌ از طریق‌ پاراگوئه‌ و پس‌ از پولشویی‌ وارد برزیل‌ می شد‌.
مسئولان‌ مبارزه‌ با مواد مخدر گفتند د ر این‌ عملیات‌ یک‌ هواپیمای‌ کوچک‌ و یک‌ بالگرد که‌ احتمالا برای‌ حمل‌ مواد مخدر مورد استفاده‌ می‌ گرفتند توقیف‌ شد‌ از یک‌ خانه‌ مجلل‌ باتیستا در «سائوپولو» هم‌ مقدار بسیار زیادی‌ دلار کشف‌ شد‌.
پلیس‌ در حال‌ بررسی‌ ارتباط بین‌ این‌ شبکه‌ متلاشی‌ شده‌ با شبکه‌ قدرتمند دیگری‌ در کلمبیا است‌ که‌ رئیس‌ آن‌ هفتم‌ اوت‌ در «سائوپولو» دستگیر شد‌.

نوشته شده در چهارشنبه 31 مرداد 1386 و ساعت 12:08 ب.ظ توسط : سعید
ویرایش شده در - و ساعت -


¿سقوط بالگرد ارتش امریکا
یک فروند بالگرد گارد ملی امریکا دوشنبه در فیر فیلد یوتا سقوط کرد و باعث کشته شدن 2 نفر شد.
به گزارش اسوشیتدپرس ، بالگرد فوق در غرب دریاچه یوتا در لیک مانتینز در جنوب فرودگاه سداروالی سقوط کرد.
اداره پلیس یوتا گزارش داد در این حادثه 2 نفر کشته شدند.

نوشته شده در چهارشنبه 31 مرداد 1386 و ساعت 12:08 ب.ظ توسط : سعید
ویرایش شده در - و ساعت -


¿سرقت اتوبوس
مردی در زیمبابوه اتوبوسی را دزدید چون برای گرفتن گواهینامه رانندگی خود به وسیله نقلیه احتیاج داشت.
روزنامه هرالد چاپ زیمبابوه نوشت استید ماشو شیره، صبر کرد تا راننده ای که اتوبوس خود را در مرکز هراره - پایتخت - پارک کرده بود ، برای خرید غذا از آن بیرون آمد بعد به مسافران گفت پیاده شوند و خود سوار آن شد و رفت.
راننده اتوبوس به کمک رانندگان دیگر حدود 7 کیلومتر دورتر ماشوشیره را متوقف کردند.
او در دادگاه به سرقت اتوبوس اعتراف کرد وگفت برای گرفتن گواهینامه رانندگی خود احتیاج به وسیله نقلیه داشته است.
دادگاه دستور داد ماشو شیره تحت آزمایش های روانی قرار گیرد تا معلوم شود بالاخانه اش اجاره ای بوده یا نه.

نوشته شده در چهارشنبه 31 مرداد 1386 و ساعت 12:08 ب.ظ توسط : سعید
ویرایش شده در - و ساعت -


¿سوئ استفاده از زن آواره برای اخاذی از رانندگان

images/20070821/dozd.jpg

مردی که با طعمه قرار دادن یک زن در مسیر راه رانندگان خودروهای مدل بالا به همراه خواهرزاده هایش ، از آنها اخاذی می کرد، دستگیر شد.
به گزارش خبرنگار جام جم ، چند روز پیش صاحب یک نمایشگاه خودرو به شعبه دوم بازپرسی دادسرای امور جنایی کرج مراجعه و از 3مرد و یک زن به اتهام اخاذی شکایت کرد.
شاکی در تشریح ماجرا به بازپرس صمدی گفت: هنگام ظهر محل کارم را ترک کردم تا برای صرف ناهار به منزلم در یکی از محله های کرج بروم ، در میانه راه ، زنی به عنوان مسافر سوار خودروی من شد، وقتی به حوالی جاده ملارد کرج رسیدم ، 2موتورسوار با سد کردن راهم ، با زور و تهدید چاقو، مرا از خودرویم خارج و ادعا کردند که زن جوان ، خواهر آنهاست و من برایش ایجاد مزاحمت کرده ام و باید مرا به مرکز پلیس انتقال دهند. هر چه التماس کردم که اشتباه می کنند، بی فایده بود تا این که مردان جوان پس از کتک زدن من ، 100هزار تومان پولی را که همراه داشتم به سرقت بردند و به همراه زن مسافر، آنجا را ترک کردند.
با اطلاعاتی که شاکی در اختیار بازپرس پرونده قرار داد، پرونده به مرکز پلیس کرج ارسال شد و ماموران به چهره نگاری رایانه ای از سارقان پرداختند و جستجو برای یافتن آنها آغاز شد.
به دنبال این شکایت ، چند شهروند دیگر هم با مراجعه به مرکز پلیس ، شکایت های مشابهی را مطرح کردند. ماموران در بررسی از پرونده های شاکیان ، پی بردند که تصاویر رایانه ای سارقان ، شباهت بسیاری به هم دارند.
تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا این که چند هفته پیش ، زن سارق همراه 2نفر از همدستانش هنگامی که قصد اخاذی از شهروند دیگری را داشتند، از سوی ماموران در یکی از محله های کرج شناسایی و دستگیر شدند.
با انتقال متهمان به مرکز پلیس ، آنها مورد بازجویی قرار گرفتند و به جرم خود اعتراف کردند.
لیدا، زن سارق در اظهاراتش گفت: شوهرم فرد معتادی بود و مدام کتکم می زد و شرایط زندگی ام بسیار بد بود تا این که او برای خرید مواد مخدر (تریاک) از منزل خارج و یک باره ناپدید شد، به همه جا سر زدم ، اما خبری از او نشد و تصمیم گرفتم خودم شهر به شهر بگردم تا او را پیدا کنم.
بنابراین در خیابان ها و پارکها سرگردان بودم تا این که وقتی در پارک روی نیمکت نشسته بودم ، موتورسواری وقتی متوجه شد که من سرپناهی ندارم ، از من خواست او را در اخاذی از رانندگان خودروهای مدل بالا همراهی کنم تا در قبال آن ، پول منزل اجاره ای در اختیارم قرار دهد که قبول کردم.
روز بعد، مرد جوان مرا به 2خواهرزاده اش معرفی کرد و بعد از آن قرار شد من به عنوان طعمه در مسیر راه رانندگان قرار بگیرم تا آنها راحت تر بتوانند اخاذی کنند.
به دنبال اعتراف زن سارق و 2همدستش ، چند روز پیش سرکرده باند هم دستگیر شد و با انتقال به مرکز پلیس ، به جرم خود اعتراف کرد.
بنا بر این گزارش ، با اعتراف متهمان به 5فقره اخاذی ، آنها با قرار قانونی روانه بازداشتگاه پلیس شدند و تحقیقات تکمیلی از سارقان ادامه دارد.

نوشته شده در چهارشنبه 31 مرداد 1386 و ساعت 12:08 ب.ظ توسط : سعید
ویرایش شده در - و ساعت -کلیک کنید ( منوی زیبا) وبلاگم