تبلیغات
وبلاگی با اطلاعات مفید مفید - مطالب شهریور 1386

بسم الله الرحمن الرحیم

وبلاگی با اطلاعات مفید مفید
  به  وبلاگی با اطلاعات مفید مفید  خوش آمدید. _____امیدوارم لذت برده باشید


¿اطلاعیه سازمان تاكسیرانی تهران جهت جابه‌جایی رایگان نمازگزاران تهرانی

سازمان مدیریت و نظارت بر تاكسیرانی شهر تهران طی اطلاعیه‌ای اعلام كرد :
این سازمان بمناسبت برگزاری نماز جمعه این هفته تهران كه به امامت حضرت ایت الله خامنه‌ای ولی امر مسلمین جهان برگزار می‌شود ، نمازگزاران را در پنج مسیر تا دانشگاه تهران به صورت صلواتی جابه جا می‌كند.

به گزارش ایرنا در این اطلاعیه امده است : نمازگزاران مومن و خداجوی تهرانی ازطریق این سازمان در مسیرهای زیر به صورت صلواتی جابه جا می‌شوند:

* تقاطع بلوار كشاورز و خیابان كارگر به سمت شرق تا خیابان ‪ ۱۶‬اذر
* بلوار كشاورز از تقاطع فلسطین و وصال تا طالقانی

* تقاطع خیابان ولی عصر (عج) و انقلاب اسلامی تا خیابان قدس

* میدان انقلاب اسلامی تا ضلع جنوبی دانشگاه تهران

* تقاطع خیابان طالقانی ، ولی عصر(عج ) به طرف خیابان وصال

نوشته شده در جمعه 23 شهریور 1386 و ساعت 12:09 ب.ظ توسط : سعید
ویرایش شده در - و ساعت -


¿نمایشگاه جهانی گردشگری "جاتا" ‪ ۲۰۰۷‬با حضوربخش گردشگری‌ایران‌گشایش یافت

نمایشگاه جهانی گردشگری "جاتا" ‪ ،۲۰۰۷‬با حضور بخش گردشگری ایران در سالن نمایشگاه بین‌المللی "بیگ سایت" توكیو روز جمعه گشایش یافت.

به گزارش ایرنا، در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه كه "محسن طلایی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن نیز حضور داشت، رییس جاتا گزارشی درباره جایگاه گردشگری در جهان و نیز برگزاری این نمایشگاه ارایه كرد.

موسسه‌های شركت‌كننده در این نمایشگاه، شامل سازمان‌های ملی و منطقه‌ای گردشگری، خطوط هواپیمایی، آژانس‌های مسافرتی و شركت‌های حمل ونقل بیش از ‪ ۱۲۰‬كشور جهان هستند.

"جواد كاظمی" رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن در حاشیه افتتاح این نمایشگا در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: در این نمایشگاه ‪۱۲‬ شركت گردشگری ایران به همراه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حضور یابند.

كاظمی گفت: غرفه ایران در این نمایشگاه امسال با بیش از ‪ ۵۰‬مترمربع افزایش نسبت به سال گذشته در فضایی حدود ‪ ۱۵۳‬متر مربع قرار دارد و برای جلب نظر بهتر بازدیدكنندگان و استفاده بهینه‌تر از فضا، در غرفه ایران از طراحی خاص ویژه مناطق مختلف كشورمان و نیز آثار باستانی ایرانی بهره گرفته شده است.

رایزن فرهنگی سفارت ایران در ژاپن، اضافه كرد: امسال نیز همانند سال گذشته، در زمان برگزاری این نمایشگاه بزرگ گردشگری، یك گروه موسیقی ایرانی بنام گروه "سیمرغ" وابسته به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با حضور در این نمایشگاه، موسیقی سنتی ایران را در فضای این نمایشگاه طنین انداز كرده است.

وی با اشاره به جاذبه‌های فراوان ایران در زمینه گردشگری به ویژه در بخش "اكوتوریسم"، گفت: براساس آخرین نظرسنجی بین‌المللی، گردشگران ژاپنی از جمله گردشگران مودب در جهان هستند كه به قوانین كشورهایی كه سفر می‌كنند، احترام می‌گذارند.

وی افزود: در صورتی كه بتوانیم جاذبه‌های گردشگری كشورمان را به خوبی معرفی كنیم، سهم ایران از گردشگردان بیش از ‪ ۱۷‬میلیونی ژاپنی كم نخواهد بود.

كاظمی خاطرنشان كرد: گردشگران ژاپنی كه بطور عمده با سن بالای ‪ ۴۰‬سال و علاقه‌مند به آثار فرهنگی و تاریخی هستند، با سفر به ایران و آشنایی با واقعیت‌های موجود در كشورمان می‌توانند به عنوان سفیرانی باشند كه تبلیغات منفی رسانه‌های غربی در این كشور را علیه ایران، خنثی كنند.

وی با اشاره به استقبال گسترده شهروندان ژاپنی از غرفه ایران در سال گذشته، یادآور شد:در زمان برگزاری این نمایشگاه بزرگ بین‌المللی در بخش گردشگری، اقلام فرهنگی، بروشورها و كتابچه‌هایی درباره ایران و بخش‌های گردشگری كشورمان به زبان ژاپنی در بین بازدیدكنندگان ، توزیع می‌شود.

وی همچنین یادآور شد: با توجه به برگزاری این نمایشگاه در ایام ماه مبارك رمضان، با هماهنگی بخش فرهنگی سفارت ایران در ژاپن و مسئولین برگزاركننده نمایشگاه، فضایی به عنوان نمازخانه ایجاد كرده‌اند تا مسلمانانی كه برای بازدید به آن مراجعه می‌كنند، برای اقامه نماز از این مكان استفاده كنند.

نمایشگاه جهانی جاتا ‪ ۲۰۰۷‬به‌عنوان معتبرترین نمایشگاه‌های موسسات مرتبط با صنعت گردشگری در سطح جهان شناخته می‌شود.

انجمن شركت‌های گردشگری ژاپن "جاتا" در ژوئن سال ‪ ۱۹۵۹‬میلادی توسط وزارت حمل ونقل ژاپن به منظور ایجاد هماهنگی میان موسسات گردشگری در داخل و خارج این كشور و نیز توسعه صنعت گردشگری تشكیل شده است.

براساس گزارش جاتا، هم اكنون یك هزار و ‪ ۲۱۸‬آژانس مسافرتی عضو فعال این انجمن بوده و ‪ ۹۲‬شركت و سازمان و یك هزار و ‪ ۲۶‬آژانس مسافرتی، هتل‌ها و شركت‌های حمل ونقل غیرمقیم (خارجی) با این انجمن در ارتباط قوی هستند.

این انجمن با برگزاری نمایشگاه جهانی جاتا تلاش دارد كه علاوه بر آشنا سازی ژاپنی‌ها با توانمندی‌های گردشگری كشورهای جهان، ژاپن را به عنوان یك مقصد بالقوه گردشگری به سایر طرف‌های خارجی معرفی سازد.

نمایشگاه جاتا به دلیل شمار زیاد شركت كنندگانش محلی مناسب برای مذاكره و رایزنی میان آژانس‌ها،نهادها وشركتهای مرتبط با صنعت گردشگری و جهانگردی در سطح داخلی و جهانی شمرده می‌شود.

در این نمایشگاه غرفه‌های كشورهای مختلف ضمن توزیع انواع پوستر، بروشور، لوح فشرده (سی.دی) و نمایش فیلم و در مجموع ارایه آخرین اطلاعات، تلاش دارند به نوعی توجه بازدیدكنندگان از جمله دست اندركاران صنعت گردشگری را به خود جلب كند.

دست اندركاران نمایشگاه جاتا انتظار دارند كه این نمایشگاه بتواند به صورت محركی برای رشد صنعت توریسم بویژه در قاره آسیا عمل كند.

در چند سال اخیر وقایعی چون ‪ ۱۱‬سپتامبر، جنگ عراق و افغانستان، شیوع بیماری سارس، آنفلونزای مرغی و سونامی ضربات سنگینی به صنعت توریسم در آسیا از جمله ژاپن وارد ساخته است.

در نمایشگاه جاتا، ‪ ۲۰۰۶‬حدود ‪ ۸۰۰‬موسسه و نهاد مرتبط با صنعت گردشگری از ‪ ۱۳۱‬كشور جهان شركت كرده و بیش از یكصد و شش هزار نفر از آن بازدید كردند.

نوشته شده در جمعه 23 شهریور 1386 و ساعت 12:09 ب.ظ توسط : سعید
ویرایش شده در - و ساعت -


¿یک سری مطالب درباره با اس ام اس
یکشنری ، قرآن ، استخاره ، whois ، فال حافظ ، زمان پخش برنامه های تلوزیون ، مکان های دیدنی هر شهر ، محاسبه مسافت بین شهر ها ، ساعت کشور ها ، سرویس نهج البلاغه ، سرویس عاشقانه ، پیام سلامتی ، 6 تیم اول لیگ برتر و بسیاری از خدمات دیگر! کلیه این خدمات تنها با ارسال یک SMS! با استفاده از این ترفند شما میتوانید با ارسال SMS به شماره مخصوصه هر سرویس ، از اطلاعات آن که به شکل SMS برای شما ارسال میشود کاملأ رایگان و تنها با هزینه یک پیامی که میفرستید ، استفاده کنید.


به شماره مربوط به هر سرویس یک SMS خالی ارسال کنید ، سپس اندکی صبر کنید تا خدمات مربوطه برای شما SMS شود:
 
۱۰۰۰۳۸۰: جک، با ارسال یک اس ام اس که در آن تعداد جک درخواستی نوشته شده است برای شما یک جک ارسال میشود.
 
 
۱۰۰۰۳۸۱: سرویس حدیث.
 
 
۱۰۰۰۳۸۲: سرویس نهج البلاغه.
 
 
۱۰۰۰۳۸۳: سخن روز.
 
 
۱۰۰۰۳۸۴: آیا میدانید؟
 
 
۱۰۰۰۳۸۵: سر کاری.
 
 
۱۰۰۰۳۸۶: سرویس عاشقانه.
 
 
۱۰۰۰۳۸۷: سرویس پند آموز.
 
 
۱۰۰۰۳۸۸: فال حافظ.
 
 
۱۰۰۰۳۹۱:اس ام اس چیستان.
 
 
۱۰۰۰۳۹۲: ساعت کشور ها.
 
 
۱۰۰۰۳۹۳: ترین ها (بهترین ها و بد ترین ها).
 
 
۱۰۰۰۳۹۴: مکان های دیدنی هر شهر.
 
 
۱۰۰۰۳۹۵: پیام سلامتی.
 
 
۱۰۰۰۳۹۶: محاسبه مسافت بین شهر ها.
 
 
۱۰۰۰۳۹۷: فیلم های روی پرده سینما.
 
 
۱۰۰۰۳۹۸: زمان پخش برنامه های تلوزیون.
 
 
۱۰۰۰۳۹۹: شش تیم اول لیگ فوتبال کشور.
 
 
۱۰۰۰۴۰۰: بازی پیشنهادی.
 
 
۱۰۰۰۴۰۱: جدید ترین نرم افزار.
۱۰۰۰۳۵۵: اس ام اس whois در صورتی که نام سایت مورد نظر خود را برای این سرویس ارسال کنید مشخص میشود که این سایت Available است یا خیر.

۱۰۰۰۳۵۷: استخاره با ارسال یک اس ام اس به این شماره سیستم به طور خود کار برای شما استخاره میگیرد  و جواب استخاره را برای شما ارسال میکند.

۱۰۰۰۳۵۸: آب و هوا، با ارسال نام شهر مورد نظر به این شماره وضعیت آب و هوای آن شهر برای شما ارسال میشود.

۱۰۰۰۳۵۹: قرآن، با ارسال یک اس ام اس که ابتدا شماره سوره و سپس شماره آیه و سپس حرف F یا A (برای فارسی یا عربی بودن آیه) در آن باشد.

۱۰۰۰۳۷۰: دیکشنری، با ارسال یک لغت انگلیسی به این شماره معنی فارسی آن برای شما ارسال میگردد.

نوشته شده در جمعه 23 شهریور 1386 و ساعت 11:09 ق.ظ توسط : سعید
ویرایش شده در - و ساعت -


¿كمك ‪ ۱۵‬میلیون دلاری ژاپن به اندونزی برای مقابله با آنفلوانزای مرغی

اندونزی ‪ ۱۵‬میلیون دلار كمك بلاعوض برای اجرای برنامه مبارزه با آنفلوانزای مرغی از ژاپن دریافت می‌كند.

به گزارش ایرنا، سامانه اینترنتی "جاكارتاپست" روز جمعه با اعلام این خبر همچنین به امضای یك یادداشت تفاهم در روز پنج‌شنبه میان دو كشور در خصوص كمك ‪ ۱۵‬میلیون دلاری ژاپن به اندونزی برای مقابله با آنفلوانزای مرغی اشاره كرد.

براساس این گزارش، "شین ابیهارا" سفیر ژاپن در اندونزی و "پریمو آلوی جوئیلیانتو" مدیركل امور آسیا- اقیانوسیه وزارت خارجه اندونزی، مسوولیت امضای این یادداشت تفاهم را برعهده داشتند.

بر همین اساس، پریمو بدون اشاره به زمان دقیق دریافت كمك مالی ژاپن توسط دولت اندونزی، امضای این یادداشت تفاهم را به عنوان نمادی از تعهد توكیو به تلاش برای مقابله جدی باشیوع آنفلوانزای مرغی عنوان كرد.

به گزارش جاكارتا پست امضای یادداشت تفاهم ژاپن و اندونزی درباره كمك بلاعوض توكیو به جاكارتا برای اجرای برنامه مقابله با آنفلوانزای مرغی به دنبال دیدار اخیر "شینزو آبه" نخست وزیر وقت ژاپن در ‪ ۱۲‬اوت (‪ ۲۱‬مرداد) امسال از اندونزی صورت گرفته است.

اندونزی هفته گذشته اعلام كرده بود كه امسال تولید داروی "تامی فلو" ویژه درمان آنفلوانزای مرغی را آغاز خواهد كرد.

نوشته شده در جمعه 23 شهریور 1386 و ساعت 11:09 ق.ظ توسط : سعید
ویرایش شده در - و ساعت -


¿كشف و ضبط بیش از یكهزار و ‪ ۹۰۰‬كیلوگرم مواد مخدر در استان كرمان

سربازان گمنام امام زمان (عج) بیش از یكهزار و ‪ ۹۰۰‬كیلوگرم انواع مواد مخدر در استان كرمان كشف و ضبط كردند.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات ، سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره كل اطلاعات استان كرمان ،در نیمه دوم مرداد ماه سال جاری در جریان چند عملیات جداگانه در شهرستان‌های سیرجان ، بم ، زرند و كهنوج موفق شدند كه ضمن دستگیری ‪ ۱۰‬نفر از اشرار مسلح، بیش از یكهزار و ‪ ۹۰۰‬كیلوگرم انواع مواد مخدر به همراه تعداد ‪ ۴۸‬قبضه انواع سلاح جنگی را كشف و ضبط كنند.


نوشته شده در جمعه 23 شهریور 1386 و ساعت 11:09 ق.ظ توسط : سعید
ویرایش شده در - و ساعت -


¿گزارش شبکه الجزایر درباره ی با زلزله در مالزی

شبكه تلویزیونی "الجزیره" قطر، صبح روز جمعه از وقوع زمین لرزه شدید دیگری در جزیره "سوماترا" در اندونزی خبر داد.

این منبع افزود: مقامات اندونزی امروز جمعه در پی وقوع زمین‌لرزه‌ای شدید، بار دیگر درباره وقوع سونامی در این كشور هشدار دادند.

مسوولان اندونزی شدت این زلزله را ‪ ۶/۷‬درجه در مقیاس درونی زمین "ریشتر" اعلام و در پی اعلان حالت فوق‌العاده، مناطق ساحلی جزیره سوماترا را از سكنه خالی كردند .

خبرنگار الجزیره در گزارش تلفنی از منطقه‌ای در جنوب غرب جزیره سوماترا درباره اوضاع این منطقه پس از وقوع چندین زلزله قوی در چند روز اخیر گفت: مردم بسیار وحشت‌زده هستند.

بیش از ‪ ۵۰‬تا ‪ ۶۰‬زلزله در ‪ ۲‬روز گذشته این منطقه را لرزانده است.

بیشتر مردم منازل خود را ترك كرده و در چادرهایی كه در مقابل خانه‌های خود برپا كرده‌اند، ساكن شده‌اند.

نهادهای دولتی و ارتش در كمك رسانی به مردم زلزله‌زده مشغولند.


نوشته شده در جمعه 23 شهریور 1386 و ساعت 11:09 ق.ظ توسط : سعید
ویرایش شده در - و ساعت -


¿وقوع ‪ ۳۰‬پس لرزه در مالزی

روزنامه "استار" چاپ مالزی نوشت كه در این كشور در روز پنجشنبه دست كم ‪ ۳۰‬پس لرزه رخ داده است.


این روزنامه روز جمعه افزود: قدرت شدیدترین این پس لرزه‌ها ‪ ۷/۸‬درجه در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) بوده است.

روزنامه استار به نقل از سازمان لرزه‌نگاری و ژئوفیزیك مالزی افزود: پس لرزه ‪ ۷/۸‬ریشتری در ساعت ‪ ۱۹‬و ‪ ۴۸‬دقیقه روز پنجشنبه روی داد كه در كوالالامپور پایتخت مالزی نیز احساس و موجب نگرانی شهروندان بویژه ساكنان ساختمان‌های بلندمرتبه شد.

براساس این گزارش،"رسیدی عباس" مدیر سازمان لرزه‌نگاری و ژئوفیزیك مالزی بروز پس لرزه‌های روز گذشته در مالزی را در ادامه پس‌لرزه‌های ناشی از زلزله پرقدرت بعدازظهر چهارشنبه در استان سوماترای غربی اندونزی عنوان كرد.

وی گفت: بطور معمول پس از یك زمین لرزه شدید در منطقه، مشابه آنچه كه دو روز پیش در اندونزی بوقوع پیوست، تا یك هفته شاهد بروز پس‌لرزه‌هایی خواهیم بود.

زلزله پرقدرت ‪ ۷/۹‬ریشتری در بعدازظهر چهارشنبه در شهر "بنگكولو" واقع در استان سوماترای غربی اندونزی،علاوه بر بروز خسارات مالی ، تاكنون ‪۱۰‬ كشته و صدها زخمی برجای گذاشته است.

براساس این گزارش، پس‌لرزه‌های روز گذشته در شهرهای كوالالامپور، پوتراجایا كوانتان و پیننگ مالزی احساس شده است.

نوشته شده در جمعه 23 شهریور 1386 و ساعت 11:09 ق.ظ توسط : سعید
ویرایش شده در - و ساعت -


¿مركزبحران اندونزی ازتخریب نیمی‌از ساختمانهای شهر بنگكولو خبرداد

"مركزبحران" وزارت بهداشت اندونزی از تخریب نیمی از ساختمان‌های شهر "بنگكولو" دراستان سوماترای غربی براثر زمین لرزه‌های اخیر دراین منطقه خبر داد.

كانال تلویزیونی "مترو" اندونزی در گزارش روز پنجشنبه خود به نقل از "رستم راكایا" رییس مركز بحران وزارت بهداشت اندونزی، ساختمان‌های تخریب شده در شهر بنگكولو را بیشتر در بخش‌های شمالی آن و شامل ادارات دولتی، بیمارستان‌ها، كلینیك‌های بهداشتی، مدارس و منازل مسكونی ذكر كرد.

وی همچنین به تخریب جاده‌ها و راههای ارتباطی به مناطق جنوب غرب كشور شامل بخش‌های مختلف استان سوماترای غربی براثر زلزله پرقدرت بعدازظهر چهارشنبه دراین مناطق اشاره كرد.

براساس این گزارش، شهردار"پادانگ" مركز استان سوماترای غربی اندونزی نیز بیشترین تخریب ساختمان‌ها دراین منطقه را در بخشهای "نانگانو" و "بونگولن" ذكر كرد.

از زمان بروز زلزله قوی ‪ ۷/۹‬ریشتری بعدازظهر چهارشنبه در استان سوماترای غربی، این منطقه با قطع كامل برق و تسهیلات مخابراتی مواجه شده است.

وقوع این زمین لرزه در ساعت ‪ ۱۸‬و ‪ ۱۰‬دقیقه چهارشنبه در شهر بنگكولو استان سوماترای غربی اندونزی علاوه بر بروز خسارات مالی فراوان تاكنون دستكم ‪ ۹‬كشته و بیش از یكصد مجروح برجای گذاشته است.

نوشته شده در پنجشنبه 22 شهریور 1386 و ساعت 11:09 ق.ظ توسط : سعید
ویرایش شده در - و ساعت -


¿رییس جمهوری اندونزی خواستار حمایت ملی در كمك رسانی به زلزله‌زدگان شد

رییس جمهوری اندونزی خواستار "حمایت ملی" همه مردم این كشور در امر كمك‌رسانی به مناطق آسیب دیده از زمین‌لرزه‌های پی درپی اخیر در مناطق جنوب غربی این كشور شد.

به گزارش روز پنجشنبه سامانه اینترنتی "جاكارتا پست"، سخنگوی كاخ ریاست جمهوری اندونزی با اعلام این خبر گفت: "سوسیلو بامبانگ یودهویونو" همچنین در نشست فوری روز پنجشنبه خود با شماری از مسوولان این كشور از جمله وزیر هماهنگ‌كننده رفاه مردمی و روسای ارتش و پلیس، آنها را به تلاش همه‌جانبه برای یاری رسانی سریع به آسیب‌دیدگان از زلزله‌های اخیر فراخواند.

"اندی مالارانگینگ" همچنین به امكان دیدار رییس جمهوری اندونزی از مناطق زلزله‌زده در جنوب غربی این كشور و مشاهده وضع آسیب دیدگان خبر داد.

وی با اشاره به پیام رییس جمهوری اندونزی مبنی بر دعوت شهروندان ساكن مناطق جنوب غربی این كشور به آرامش، به آنان اطمینان داد كه دولت از هیچ تلاشی برای یاری رسانی سریع به آنها كوتاهی نخواهد كرد.

زلزله پرقدرت ‪ ۷/۹‬ریشتری بعدازظهر چهارشنبه در منطقه "بونگكولو" واقع در استان سوماترای غربی اندونزی كه با بروز پس لرزه‌های شدید همچنان ادامه دارد، علاوه‌بر بروز خسارات مالی فراوان تاكنون دستكم ‪ ۹‬كشته و بیش از یكصد مجروح برجای گذاشته است.

نوشته شده در پنجشنبه 22 شهریور 1386 و ساعت 11:09 ق.ظ توسط : سعید
ویرایش شده در - و ساعت -


¿افزایش وحشت ساكنان جنوب غربی اندونزی در پی ادامه وقوع پس لرزه‌ها

تداوم وقوع پس‌لرزه‌های پیاپی در جنوب غربی اندونزی در بامداد پنجشنبه، همچنان به وحشت و نگرانی ساكنان این مناطق می‌افزاید.

به گزارش روز پنجشنبه سامانه اینترنتی "جاكارتاپست"، بروز دو پس‌لرزه دیگر در بامداد امروز در مناطق مختلف جزیره سوماترای غربی اندونزی همچنان موجب افزایش نگرانی‌ها از بروز سونامی در ساعات آینده درمنطقه اقیانوس هند و كشورهای ساحلی این منطقه شده است.

براساس این گزارش، نخستین پس‌لرزه روز پنجشنبه با قدرت ‪ ۷/۷‬ریشتر در ساعت ‪ ۶‬و ‪ ۴۹‬دقیقه بامداد به وقوع پیوست كه مركز آن در ‪ ۱۴۰‬كیلومتری جنوب غربی شهر "سونگای پنوه" در استان "جامبی" در جنوب غربی اندونزی اعلام شد.

دومین پس لرزه نیز با كمتر از یك ساعت تاخیر، با قدرت ‪ ۶/۶‬ریشتر در ساعت ‪ ۷‬و ‪ ۱۶‬دقیقه بامداد امروز اتفاق افتاد كه مركز آن در ‪ ۹۷‬كیلومتری جنوب غربی شهر "پینان" در غرب سوماترا گزارش شد.

عمق این دو پس‌لرزه به ترتیب در ‪ ۲۴‬كیلومتری و ‪ ۶۷‬كیلومتری اعماق دریا اعلام شده است.

براساس گزارش‌های دریافتی از جزیره سوماترای غربی اندونزی، خسارات جانی ناشی از زمین لرزه شدید ‪ ۷/۹‬ریشتری بعدازظهر چهارشنبه در منطقه "بنگكولو" استان سوماترای غربی اندونزی تاكنون دستكم ‪ ۹‬كشته و بیش از یكصد مجروح عنوان شده است.

"فیرمن هایه" مقام مسوول در بخش مدیریت بلایای طبیعی اندونزی، تمامی قربانیان زلزله پرقدرت بعدازظهر دیروز را از ساكنان شهرهای بنگكولو و "پادانگ" در جزیره سوماترای غربی ذكر كرد.

در همین ارتباط، "سوجنت سویانتو" مقام مسوول در سازمان صلیب سرخ اندونزی نیز ضمن اشاره به بروز خسارات مالی فراوان ناشی از زلزله شدید روز گذشته در استان سوماترای غربی، به اسكان ساكنان مناطق آسیب‌دیده در چادرهای تهیه شده از سوی این سازمان خبر داد.

وی همچنین به آماده‌باش كامل نیروهای نظامی، پلیس و صلیب سرخ برای یاری رسانی به آسیب دیدگان زلزله‌های اخیر در جنوب غربی اندونزی اشاره كرد.

نوشته شده در پنجشنبه 22 شهریور 1386 و ساعت 11:09 ق.ظ توسط : سعید
ویرایش شده در - و ساعت -کلیک کنید ( منوی زیبا) وبلاگم